15 окт. 2012 г.

Info Eduard Vilde Muuseumi haridusprogrammidest

Lugupeetud õpetaja,
roosa „piparkoogimaja“ Kadriorus, Eduard Vilde Muuseum, ootab Teid külla koos teadmis- ja naeruhimuliste lastega.
Muuseum pakub kolme algkooliealistele suunatud vaheldusrikast ja lustlikku haridusprogrammi. Ühes neist tutvustame kirjanikku kui inimest, eestiaegset kodu ja asju selles. Teises tunnis vaatame lähemalt, mis asi on nali, mis ja miks on naljakas. Kolmandas tunnis keskendume reisimise teemale ja vaatame, kuidas reisimine on ajas muutunud. Iga tundi täiendab (soovi korral) ka käeline ülesanne. Kõigest lähemalt allpool:
PROGRAMMID:
PUNANE SOKK JA NÄPITSPRILLID:
Lustakas ja mänguline tund asjade tähendusest.
Kirjanik Eduard Vilde avaras ja õdusas kodus on asju, mis lausa kibelevad oma lugu rääkima – punane sokk, näpitsprillid ja hiigelsuured kohvrid saali nurgas on vaid mõned neist. Muuseumitunnis saame muuseas teada, miks on kirjaniku nimi korteri uksesildile “valesti” kirjutatud. Mängime sokkide sorteerimise mängu. Võrdleme tänapäeva linnakodu 90 aasta tagusega. Mänge ja jutte jagub 6-toalise korteri igasse tuppa.
Soovi korral võib tunnile lisada käelise tegevuse: iga osaleja kujundab värvide ja kleepsudega puidust uksesildi. Sarnase sildile, mis oli kirjanikuhärral oma kodu uksel.
Kestvus: 45 min (ilma käelise tegevuseta) või 80 min (koos uksesildi valmistamisega)
Maksumus: a´2 eur (mõlemal juhul)
SPUNK JA SUSLA: Lõbusaid tegevusi täis tund.
Tunnis saab laps teada, et kuulsal kirjanikuhärral Vildel on armastatud Astrid Lindgreni raamatutegelase Pipiga palju ühist: mõlemad armastasid naerda ja vimkasid visata, uusi sõnu leiutada ja eri värvi sokke/sukki kanda. Muuseumitundi tulnud lapsed saavad nalja heita, mängida sõnadega ja ära arvata kummaliste sõnade tähendusi, kuulata jutte nii kirjanik Vilde elust kui Pipist ning teha endale naerukivi (materjal kohapeal), sest Vilde nali olnud nii vinge, et ajanud kividki naerma. Tund lõpeb ühise „Naerupalli“ multika vaatamisega.
Kestvus: Koos meisterdamisega 80 min
Maksumus: a´2 eur
TOSSUTÄKUGA MAAILMANÄITUSELE: Tund reisimisest
Selles tunnis lähme ajas tagasi 110 aastat. Me reisime koos (aja)kirjanik Vildega Pariisi, 1900. aasta maailmanäitusele. Tee peal on aga mitmeid teisi jaamu, kus katsetame, mil moel erines sajanditagune reisimine tänapäevasest, vaatame, mida võis härra Vilde oma reisile kaasa pakkida ning millistes riikides ta käis. Pariisis saab slaidide vahendusel uudistada tollaseid teaduse- ja tehnikaimesid. Tunni teine pool kulub papist reisikohvrite kujundamisele. Kohvri šabloon on hinna sees.
Kestvus: 90 min
Maksumus: a´2 eur
Tere tulemast Kadriorgu, kirjanikuhärrale külla!
Programmide ja ekskursioonide tellimine:
vilde@linnamuuseum.ee, tel. 6013181
pedagoog Pille Maffucci pille.maffucci@linnamuuseum.ee
www.linnamuuseum.ee/vilde
Asume Kadriorus Luigetiigi lähedal, aadressil Roheline aas 3.

Комментариев нет: